Spānijas autoražotāja SEAT vēsture

19-сен, 12;42 admin 1508
SEAT savu darbību sāka 1919. gadā, kad Itālijas ražotājs Fiat atvēra savu filiāli netālu no Barselonas. Jūs droši vien esat domājis, kāpēc šo problēmu nosaukumi ir tik līdzīgi. Lieta ir tāda, ka Spānijas ražotājs tika izveidots ar itāļu gaismu.
Tomēr, neskatoties uz to, ka uzņēmums darbojas kopš 20. gadsimta 20. gadiem, tā pirmā automašīna SEAT tika izlaista tikai 1953. gada novembrī. Pirms tam ražošanas iekārta tika izmantota vienību un virsbūves ražošanai kaimiņos esošajam Fiat.

Kopš brīža, kad SEAT sāka aktīvi ražot savas automašīnas, uzņēmums ieguva savu sacīkšu komandu, kas kopš 1972. gada vairākkārt piedalījusies dažādos rallija braucienos. Jau 1974. gadā divas miljonās automašīnas noripoja no uzņēmuma konveijera.

1980. gadā Fiat strauji zaudē interesi par savu ārvalstu meitasuzņēmumu un ievērojami samazina finansējumu. Sadarbība ar spāņiem samazinās.
Tad SEAT vadība noslēdz jaunu līgumu ar vācu holdingu Volkswagen AG. Saskaņā ar darījuma nosacījumiem kontrolpakete tiek nodota Volkswagen, kurai uzņēmums joprojām pieder līdz šai dienai.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/